Międzynarodowy Dzień Teatru

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU – SKŁADAMY    ŻYCZENIA  TEATROWI

Jean Cocteau, w pierwszym orędziu napisanym z okazji ustanowienia Międzynarodowego Dnia Teatru zakończył swoje życzenia hasłem: Jeśli Teatr umarł, niech żyje Teatr.

Miniony rok dla polskiego i światowego teatru, tak jak dla całej kultury i życia społecznego, był niezwykle trudny. Ten, który się zaczął kilkanaście tygodni temu nie zapowiada się o wiele lepiej. Mimo wszystko jednak, nie tracimy nadziei na stały powrót do spotkań na żywo.

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru i chcielibyśmy złożyć mu życzenia.

Uczniowie naszej szkoły odpowiedzieli na apel Instytutu Teatralnego o pomoc w uzyskaniu nagrań z życzeniami od publiczności, znajomych, sympatyków.

Filmiki w formie  swobodnych, szczerych, zabawnych lub wzruszających wypowiedzi, nagrywanych w pionie lub poziomie, w domu lub na zewnątrz, od tych, którzy do teatru mogliby chodzić codziennie i tych, którzy zasiadają na widowni raz na sto lat, przesyłali do dnia 23 marca.

Materiały będą  prezentowane przez cały dzień 27 marca 2021 w mediach społecznościowych, na profilu oraz stronie www Instytutu Teatralnego.

Zachęcamy do odwiedzenia tych stron i wysłuchania nagrań. Wśród nich będą życzenia, których autorami są uczniowie naszej szkoły.

A na pytanie: Po co jest teatr? – odpowiada poetka:

Ta drabina to schody do nieba,

a ta miska pod schodami to księżyc. (…)

To jest teatr. A teatr jest po to,

żeby wszystko było inne niż dotąd.

Żeby iść do domu w zamyśleniu, w zachwycie.

I już zawsze w misce księżyc widzieć.

/Joanna Kulmowa/

Zespół Humanistyczny