Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Stypendiada”

Jak co roku Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Stypendiada” cieszył się dużym powodzeniem wśród naszych uczniów. W trzech kategoriach konkursowych „Ortograf”, „Polonus”  i  „Kreator” wzięło udział 40 uczniów z klas IV A, VI B, VII A, VII B, VIII A oraz VIII B. Uczniowie w ramach przygotowań do konkursu pogłębiali wiedzę z ortografii, uczyli się tworzyć własne prace,  doskonaląc umiejętność pisania  dłuższych form wypowiedzi. Poszerzali również znajomość   literatury pięknej o nowe teksty literackie.

Trud i wysiłek włożony w przygotowanie się do tego konkursu zaowocował: III  MIEJSCE zajęła Zofia Jankiewicz z kl. VIII B uzyskując tytuł laureata. Uczennica  otrzymała pamiątkowy medal  laureata „Orzeł Literacki 2020” oraz  nagrodę książkową.

Wyróżnienia otrzymały dwie uczennice: Amelia Sawicka z kl. VII B oraz Maja Kruszewska z kl. VIII A. Dziewczęta uzyskały tytuł finalisty tego konkursu, czego potwierdzeniem są również pamiątkowe medale finalisty „Orzeł Literacki 2020”. Szkolnymi koordynatorami konkursu były Lilla Kwiatkowska i Katarzyna Giranowska–Kopeć.

Serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu.

Poprzedni artykułO zakończeniu roku szkolnego
Następny artykułPożegnanie Ósmoklasistów