Zimne czary i trampolinowe szaleństwo

W dniu 9 kwietnia 2024 r. uczniowie klas czwartych wraz ze swoimi opiekunami wybrali się na wycieczkę do Ciechanowa.

W Parku Torus uczniowie wzięli udział w warsztatach „Mroźna chemia”. Spotkanie umożliwiło poznanie właściwości i zastosowanie ciekłego azotu. Doświadczali go poprzez dotykanie oraz jedzenie zamrożonych pianek i chrupek.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie wystawy interaktywnej. Uczniowie mogli układać własne kompozycje muzyczne, pisać alfabetem Morse’a, obserwować zmianę ciśnień czy też bawić się piaskiem tworząc różnorodne ukształtowanie powierzchni. Dowiedzieli się także o skutkach niewłaściwych  i niebezpiecznych zachowań  na terenie akwenów oraz o tym,  jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy osobie tonącej.

Szczególnie z utęsknieniem czekano na Hopa Park, gdzie dmuchany park i strefa trampolin  zapewniła im zdrową aktywność fizyczną, nowoczesną formę ruchu oraz świetną zabawę.

Poprzedni artykułCiekawe spotkanie w klasie 4b
Następny artykułŚwiatowy Dzień Zdrowia 2024