Światowy Dzień Zdrowia 2024

7 kwietnia jest Światowym Dniem Zdrowia, ustanowionym przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Tematem przewodnim tego roku jest hasło „Moje zdrowie, moje prawo”. Ma ono na celu uświadomić społeczeństwu, że każdy człowiek na świecie ma prawo do wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania, dostępu do leczenia oraz edukacji. W naszej szkole działania promujące zdrowy styl życia i aktywność fizyczną były realizowane w ciągu kilku kolejnych dni. We wtorek, został zorganizowany Quiz o zdrowiu, sprawdzający wiedzę uczniów na tematy związane ze zdrowym odżywianiem, aktywnością ruchową. Zostały przygotowane 4 stanowiska, gdzie chętni uczniowie losowali pytania i udzielali odpowiedzi. Za prawidłową odpowiedź uczeń mógł sobie wybrać zdrowy owoc (jabłko, mandarynkę, banana) lub zdrowe niskokaloryczne ciasto (marchewkowe, bananowe, z jabłkami). Serdecznie dziękujemy Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Dyrekcji PZSiPS w Sochocinei za owoce, którymi uczniowie bardzo chętnie częstowali się.

11 kwietnia 2024 r. został zorganizowany „Dzień kiszonego ogórka i kiszonej kapusty”. Był to dzień degustacji bogatych w witaminy kiszonek. Członkowie Klubu Wolontariatu wraz z opiekunami i koordynatorami ds. promocji zdrowia przygotowali stoiska z kiszonkami i zachęcali do jedzenia kiszonych ogórków i kapusty, zwracali uwagę na ich wysokie wartości odżywcze.

Natomiast, w ramach realizowanego programu „Trzymaj Formę” promowano aktywność fizyczną, przypominano o korzyściach płynących z ruchu na świeżym powietrzu. W dniach od 8 do 12 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Szkoły w rozgrywkach sportowych klas 4-6 oraz pokaz i nauka podstawowych umiejętności gry w unihokeja dla uczniów klas 1-3.

Poprzedni artykułZimne czary i trampolinowe szaleństwo
Następny artykułMiędzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poeci – Dzieciom”