Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poeci – Dzieciom”

W dniu 16.04.2024r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Sochocinie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poeci – Dzieciom”. Trzecioklasiści ze szkół powiatu płońskiego i ciechanowskiego pokazali swój kunszt recytując wiersze znanych polskich poetów. W recytatorskie szranki stanęło wielu finalistów etapu szkolnego – uczniów klas trzecich ze szkół podstawowych: Siedlina, Szczytna, Stróżewa, Naruszewa, Radzyminka, Kamienicy, Nowych Kucic, Zaborowa, Lisewa, Kołozębia, Ojrzenia i Sochocina. Przedsięwzięcie, to cieszy się ogromną popularnością od 21 lat. Od X edycji honorowy patronat nad konkursem objął Wójt, a obecnie Burmistrz Miasta i Gminy Sochocin. Hasło tegorocznej edycji konkursu „Wiersze na sportowo” Konkurs organizowany jest przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej im. mjra Henryka Sucharskiego w Sochocinie, którego koordynatorem jest p. Magdalena Dyguła. Widzowie mieli okazję obejrzeć prezentację dotyczącą tematyki sportowej w nasze szkole. Uczennice klas I- III zaprezentowały swoje umiejętności taneczno- akrobatyczne. Uczestników konkursu oceniało Jury w składzie: przewodnicząca: p. Beata Grabarczyk – Tomaszewicz, p. Marzena Stawicka, p. Renata Krawczyk, p. Elzbieta Kupniewska – Makówka. Konkurs poprowadzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sochocinie Marcelina Paraś i Bartłomiej Jasiński. O poczęstunek dla finalistów zadbała Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Sochocinie oraz rodzice uczniów klas trzecich.

Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:

I miejsce Zofia Tomaszewska ze Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Padlewskiego w Radzyminku w wierszu „Żeby zdrowym być…”

II miejsce Weronika Górny Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Szczytnie w wierszu „Elementarz sportowy” Antoni Ceredysz Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kamienicy we wierszu „Sport to zdrowie”

III miejsce Gabriela Pniewska Szkoła Podstawowa im. mjr Henryka Sucharskiego w Sochocinie – wierszu „Elementarz sportowy”. Daria Liberacka Szkoła Podstawowa w Zaborowie wierszu „Triathlon, czyli sportu potrójna porcja” Aleksandra Motor Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Stróżewie w wierszu „Gimnastyczka Ola”

Specjalną nagrodę ufundowała Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Sochocinie dla Jakuba Wygockiego ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Medalistów Olimpijskich w Ojrzeniu – „Match footballowy”

Wyróżnienia: Emilia Szydłowska Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedlinie – „Poranna gimnastyka”. Julia Wierzbowska Szkoła Podstawowa w Lisewie – „Elementarz sportowy”. Aleksander Podgórski Szkoła Podstawowa im. mjr Henryka Sucharskiego w Sochocinie – „Piłkarz”. Paulina Marlęga Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych 1863 r. w Smardzewie – „Pamięci Tomasza Hofnera”. Anna Tomaszewska Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Naruszewie – „Elementarz sportowy”. Jakub Wygocki Szkoła Podstawowa im. Polskich Medalistów Olimpijskich w Ojrzeniu – „Match footballowy”. Lena Burkacka Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Kołozębiu – „Lekkoatletyka”. Pola Jarosz Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Szczytnie – „Dwa Michały”. Julia Adamska Szkoła Podstawowa im. W. Chotomskiej w Nowych Kucicach – „Elementarz sportowy”.

Nagrody w konkursie ufundowali: Banku Spółdzielczy w Płońsku. Burmistrz Miasta i Gminy w Sochocin Sklep Top Market Sochocin „Centrum Leśna” Specjalistyczne Centrum Rehabilitacji w Sochocinie Hurtownia ogrodniczo – przemysłowa w Sochocinie Pan Piotr Jasiński Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Sochocinie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Poprzedni artykułŚwiatowy Dzień Zdrowia 2024
Następny artykułDziałania profilaktyczne