Działania profilaktyczne

W ramach zajęć profilaktycznych rekomendowanych przez Państwowy Inspektorat Sanitarny w Płońsku zostały przeprowadzone zajęcia w klasach I – VI  „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami”, w klasach VII i VIII „Kleszcz mały czy duży nic dobrego nie wróży”.  Zajęcia zostały przygotowane przez panią Marię Zdun i panią Katarzynę Wieczerzak. Uczniowie poznali różne formy, miejsca występowania kleszczy oraz sposoby ochrony przed tymi pajęczakami. Poza tym zapoznali się z przyczynami i sposobami leczenia chorób odkleszczowych (borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu).
Uczniowie klas młodszych w ramach podsumowania wiadomości, uzupełnili przygotowane karty pracy. W klasach V -VIII uczniowie sprawdzili swoją wiedzę wykonując przygotowany test online.

Pamiętajmy! Wybierając się na spacer do lasu, czy na łąkę zadbajmy o właściwy strój (jasna odzież z długimi rękawami i nogawkami, nakrycie głowy, pełne buty z wysoką cholewą). Zalecane jest również stosowanie repelentów, czyli środków odstraszających kleszcze oraz dokładne obejrzenie swojego ciała po spacerze.

Poprzedni artykułMiędzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poeci – Dzieciom”
Następny artykułPoznajemy zawód leśnika