Poznajemy zawód leśnika

Jednym z przedsięwzięć realizowanych w szkole  jest projekt „Szkoła Ekologicznie Zaangażowana”. W tym roku szkolnym przebiega on pod hasłem: „Edukacja leśna”. W ramach tego projektu oraz edukacji w zakresie doradztwa zawodowego odbyło się 24 kwietnia spotkanie z panem Arturem Warchoł podleśniczym Leśnictwa Kuchary Królewskie.

Uczniowie klasy 8a dowiedzieli się na czym polega praca leśnika, czy warto nim zostać, jakie wykształcenie trzeba zdobyć, aby być leśnikiem. Nasz Gość podzielił się z młodzieżą cennymi informacjami na temat lasu, flory i fauny leśnej oraz udzielił wskazówek, jak dbać o las i odpowiedzialnie się w nim zachowywać.

Serdecznie dziękujemy panu Arturowi Warchoł za przyjęcie zaproszenia oraz pani Marzenie Wojciechowskiej i Katarzynie Giranowskiej – Kopeć za zorganizowanie spotkania.

Poprzedni artykułDziałania profilaktyczne
Następny artykuł„Z piosenką i poezją zdrowo, radośnie i kolorowo”