„Z piosenką i poezją zdrowo, radośnie i kolorowo”

VII Międzygminny Konkurs Piosenki i Poezji w Języku Obcym  pod honorowym patronatem burmistrza Miasta i Gminy Sochocin odbył się  w środę 25 kwietnia 2024 r. o godzinie 9.00 w hali widowiskowej w Miejsko-Gminnym  Ośrodku Kultury w Sochocinie. Organizatorami konkursu był Zespół Nauczycieli Języków Obcych Szkoły Podstawowej w Sochocinie. Celem konkursu było motywowanie nauki języków obcych oraz rozwijanie współzawodnictwa wśród uczniów. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: piosence i recytacji. 25 uczestników zaprezentowało swoje zdolności językowe oraz talenty recytatorskie w trzech językach: angielskim, niemieckim i  rosyjskim. Rywalizowali ze sobą uczniowie z siedmiu szkół: Baboszewo, Joniec, Kołoząb, Lisewo, Ojrzeń, Smardzewo i Sochocin.

W skład jury weszli: p. Agnieszka Orzepowska, p.Elżbieta Kupniewska–Makówka, p.Magdalena Bachman, p.Jolanta Nec i p.Magdalena Cywińska. Ocenie podlegała poprawność językowa, sposób prezentacji oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Wszyscy wykonawcy zostali obdarowani drobnymi upominkami. W przerwie między występami odbył się poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.

W tym roku konkurs przebiega w nieco innej formie, gdzie najpierw odbywają się przesłuchania, a 8 maja  podczas gali finałowej nastąpi wręczenie nagród zwycięzcom.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za wspaniałe występy.

Poprzedni artykułPoznajemy zawód leśnika
Następny artykułObchody Międzynarodowego Dnia Ziemi