Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Uczniowie klas 4 sprawdzali swoją wiedzę z zakresu ekologii w Pokoju Zagadek, gdzie rozwiązywali: rebusy, labirynty, wykreślanki, krzyżówki na lekcjach przyrody prowadzonych przez p. Marię Zdun. Na lekcjach geografii klasy piąte poza wykonywaniem zadań związanych z tegorocznym hasłem „Planeta kontra tworzywa sztuczne” wykonywały ćwiczenia ruchowe z użyciem hula hop. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji oraz poszerzyli swoją wiedzę ekologiczną.

Klasy 6, 7 i 8 brały udział w Grze Terenowej pt.; „Chrońmy naszą planetę” przygotowanej przez p. Katarzynę Wieczerzak oraz p. Marzenę Wojciechowską.
Uczniowie wykorzystali swoje umiejętności z dziedziny geografii (znalezienie lokalizacji szukanego miejsca), ale również z biologii (rozpoznawanie roślin). Rozpoznawali znaki ekologiczne, rozwiązywali krzyżówkę, rebusy oraz odszyfrowywali hasło za pomocą Kodu Morse`a. Nie zabrakło również aktywności sportowej. Trzymając się za dłonie stworzyli koło a ich zadaniem było przejście przez hula hop każdego z uczestników gry. Aby dobrze wykonać zadanie współpracowali ze sobą i wspierali się nawzajem. Kolejnym zadaniem była rywalizacja grupowa, w której każda osoba z grupy rzucała tylko raz szyszką do celu. Wygrywała grupa, które zebrała najwięcej szyszek. Uczniowie bardzo dobrze się bawili, ale również solidnie wykonywali powierzone im zadania. Niecodzienna lekcja pozwoliła młodzieży obcować z pięknem przyrody jednocześnie ucząc się współpracy oraz orientacji w terenie.

Zespół Matematyczno-Przyrodniczy

Poprzedni artykuł„Z piosenką i poezją zdrowo, radośnie i kolorowo”
Następny artykułEuropejski Tydzień Szczepień 2024