Ciekawe spotkanie w klasie 4b

3 kwietnia 2024r. odbyło się spotkanie uczniów klasy 4b  z pracownikami Banku Spółdzielczego w Płońsku, oddział w Sochocinie. Zaproszeni goście to mama Olka – p. Barbara Pociopa (starszy Doradca Klienta) oraz p. Emil Wolski (dysponent), którzy opowiedzieli nam o swojej pracy.

Pani Pociopa przybliżyła uczniom zagadnienia z zakresu bankowości. Opowiedziała o historii pieniądza, wyjaśniła  czym jest lokata, kredyt, przelew oraz konto. Omówiła czynności bankowe, które mogą być wykonywane wyłącznie przez bank. Uczniowie zostali zapoznani z zasadą działania takiego urządzenia jak liczarka. Zaprezentowano także  zdjęcie przedstawiające nową siedzibę oddziału w Sochocinie.

Klasa 4b z zaciekawieniem słuchała, a na zakończenie mogła sprawdzić swoją wiedzę w krótkim quizie. Poprawne odpowiedzi nagradzane były drobnymi gadżetami Banku.

Dodatkowo jeszcze, wszyscy zostali obdarowani upominkami z logo Banku i zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Serdeczne dziękujemy za miłe spotkanie, poświęcony nam czas i za wyczerpujące  informacje na temat zawodu bankowca i specyfiki pracy w banku.

Poprzedni artykuł„Wierszem witamy radosną porę roku”
Następny artykułZimne czary i trampolinowe szaleństwo