„Wierszem witamy radosną porę roku”

26 marca w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski o nazwie „Wiosna w poezji dziecięcej” przygotowany  dla uczniów z klas pierwszych i drugich. W zmaganiach konkursowych można było zaprezentować wiersz własny lub napisany przez innego poetę. Przedstawiciele czterech klas (Ia, Ib, IIa i IIb) w liczbie 17 uczniów deklamowało wiersze o najpiękniejszej porze roku, kiedy wszystko wokół budzi się do życia. Mali artyści zadziwili komisję konkursową doskonałą znajomością dzieł poetyckich, elementami gry aktorskiej oraz przygotowanymi rekwizytami.

W kategorii: wiersz własny

I miejsce zajął Jan Justat z klasy IIa

II miejsce wywalczył Antonii Piaskowski z klasy Ia

III miejsce w tej kategorii przypadło Hannie Sadowskiej z klasy IIa

Wyróżnienie otrzymał Alan Dziarnowski z klasy Ia

W kategorii: wiersz znanego poety

I miejsce zajął Olaf Bugajewski z klasy IIb

II miejsce–Marcel Stępkowski z klasy IIb

III miejsce-Kalina Święcka z klasy Ia

Wyróżnienie otrzymali: Natalia Kozos, Zuzanna Pniewska, Brajan Stankiewicz z klasy IIb

27 marca 2024 roku w Międzynarodowym Dniu Teatru wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy i nagrody. Laureaci otrzymali interesujące pozycje książkowe oraz artykuły piśmiennicze.

Wszystkim  dzieciom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy występów i zapraszamy  do udziału w naszych kolejnych propozycjach czytelniczych.

Poprzedni artykułBe Irish for a day! Dzień Świętego Patryka
Następny artykułCiekawe spotkanie w klasie 4b