Zima w poezji dziecięcej

22 lutego 2022 r. to wyjątkowa data, wyjątkowy dzień dla pierwszoklasistów. Pierwszy konkurs recytatorski „Zima w poezji dziecięcej” to efekt realizacji projektu edukacyjno-czytelniczego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w którym wzięło udział 25 uczestników. Główne cele konkursu to: rozbudzanie zamiłowania do czytania książek, zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności aktorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, prezentacja umiejętności recytatorskich uczniów, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Występy uczniów oceniało Jury w składzie: pani wicedyrektor Dorota Goździewska oraz bibliotekarka i nauczycielka języka polskiego pani Lilla Kwiatkowska. Członkowie jury mieli dość  trudne zadanie do wykonania, bowiem poziom wszystkich wykonań był bardzo wysoki, jednakże  regulamin przewidywał wyłonienie miejsc: pierwszego, drugiego i trzeciego. Zwycięzcami konkursu zostali: I miejsce  exaequo– Szafrański Krzysztof-klasa 1a, Szczepankowska Daria- klasa 1b,  II miejsce exaequo – Szmelc Kacper-klasa 1a,  Szczepankowska Sandra-klasa 1b, III miejsce exaequo – Czarnecka Nikola- klasa 1a, Włodkowski Radosław-klasa 1b. Uczniowie z wyróżnieniem: klasa 1a- Ostaszewski Maksymilian, Podgórski Aleksander, Balcerska Alicja, Wiater Julia; klasa 1b- Pniewska Gabriela, Chojnacka Nikola, Jasiński Bartłomiej. Laureaci konkursu otrzymali piękne nagrody książkowe z logo NPRC. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Pani Wicedyrektor podziękowała uczestnikom za wspaniałe występy zwracając uwagę na fakt, że była to znakomita okazja do zaprezentowania talentów przed jury i rówieśniczą publicznością. Dodała również, że recytatorskie prezentacje były doskonałą okazją do budowania wiary we własne siły oraz wspaniałą zabawą, posiadającą wiele aspektów zarówno dydaktycznych, wychowawczych jak i społecznych. Pogratulowała ciekawych interpretacji oraz podkreśliła takie wartości jak odwaga i wytrwałość w pamięciowym opanowaniu wierszy. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Poprzedni artykułMistrz Rachunków Pamięciowych 2022
Następny artykułSolidarni z Ukrainą