Solidarni z Ukrainą

Przedszkolaki, Uczniowie, Rodzice, Przyjaciele Szkoły! „Kto jeśli nie Ty, kto jeśli nie My Kto jeśli nie Ja pomagać innym ma?” W związku z tragicznymi wydarzeniami w Ukrainie Publiczny Zespół Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie włącza się w pomoc dla naszych sąsiadów współpracując z instytucjami miejsko-gminnymi i organizacjami pozarządowymi. W szkole prowadzona będzie zbiórka rzeczy niezbędnych do życia:

1. Żywności o długim terminie przydatności do spożycia: woda w butelkach, kawa, herbata, kakao, mleko w proszku, konserwy w puszkach (mięsne, rybne), olej, owoce/warzywa w puszce (np. ananasy, brzoskwinie, fasola, groszek, kukurydza itp.), suszone owoce w oryginalnych opakowaniach( śliwki, morele, figi itp.) makarony, kasze, cukier, mąka, ryż, produkty z wysoką zawartością białka (groch, fasola, bób, ciecierzyca, soczewica itp.)

2. Kosmetyki i chemia: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, środki do prania, płyny do mycia naczyń, papier toaletowy, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne,

3. Środki opatrunkowe, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

4. Produkty niezbędne do pielęgnacji dzieci: mleko modyfikowane, kaszki błyskawiczne, słoiczki dla niemowląt, musy owocowe, pampersy, chusteczki nawilżane, żele, kremy, oliwki, środki do prania dla niemowląt.

5. Odzież, bielizna (nowa), obuwie, koce, śpiwory, karimaty ręczniki, poduszki (czyste, posegregowane i zapakowane w kartony): odzież dla najmłodszych zapakowana w oddzielnych kartonach podpisana: rozmiar, wiek, płeć. Pary butów połączone.

6. Baterie w oryginalnych opakowaniach, latarki, krótkofalówki, świece, zapałki, zapalarki. Wszystkie dary prosimy przynosić do swoich sal i przekazywać wychowawcom.

Za wrażliwość i bezinteresowną chęć do czynienia dobra, za pomoc oraz życzliwość, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wezmą udział w zbiórce.

Poprzedni artykułZima w poezji dziecięcej
Następny artykułInformacja