Zdalnie też może być fajnie!

We wtorek 14 czerwca, dziesięcioro uczniów uczestniczących w projekcie  Mazowieckiego Programu Przygotowania Szkół, Nauczycieli i Uczniów do Nauczania Zdalnego, wzięło udział w zajęciach zdalnych na platformieMicrosoft Teams z następujących przedmiotów: język angielski (2 jednostki lekcyjne), geografia oraz lekcja biblioteczna.

Tematem przewodnim lekcji w języku obcym były wakacje – uczniowie poznali słownictwo związane z letnim wypoczynkiem, relaksem i zabawą. Na początku wspólnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną (program Canva, One Note, Power Point), a następnie uczniowie rozwiązywali interaktywne zadania korzystając z kodów QR oraz pracując na różnych platformach – Wordwall, Liveworksheets, Mentimeter.

„Każde dziecko ma swoje prawa”  to temat lekcji bibliotecznej, która również rozpoczęła się prezentacją oraz grą e-learningową na platformie LearningApps. Po wysłuchaniu piosenki, zadaniem uczniów było identyfikowanie praw dziecka z opowiadaniem Grzegorza Kasdepke o prawach dzieci.

„Pogoda a klimat” była tematem lekcji z geografii, której celem było wyjaśnienie definicji słowa pogoda,  wymienienie składników  pogody, poznanie przyrządów służących do pomiarów jej elementów, a także  poznanie jednostek, w których wyrażane są wielkości poszczególnych składników pogody. Wykorzystano w pracy: Microsoft Stream, Power Point, ćwiczenia w Wordzie, Whiteboard  oraz Microsoft Forms.

Zdalne lekcje odbyły się  w oparciu o  wcześniej zrealizowany kurs online z zakresu TIK w nauczaniu zdalnym. Pani Dyrektor zadbała o słodki poczęstunek i napoje dla uczniów.

Zarówno uczniowie jak i nauczyciele  wzbogacili swój warsztat pracy o ciekawe programy, aplikacje, które z pewnością będą wykorzystywać w pracy zdalnej jak i stacjonarnej.

Poprzedni artykułSportowy sukces całej szkoły!
Następny artykułAfryka dzika