Afryka dzika

15 czerwca klasy 5a i 5b odwiedziły „afrykańską wioskę” Africa Centre w Sobanicach. Główny celem wycieczki było nauczenie się postaw przeciwko nietolerancji i dyskryminacji, rozwijanie u dzieci motywacji wewnętrznej, poznanie kultury i przyrody afrykańskiej, integracja klasy oraz aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach gry na bębnach djembe i w afrykańskich rytmach wygrywali „Asiko Song”, zwiedzili największe prywatne Muzeum Afrykańskie – liczące ponad 6 tys. eksponatów, a także nauczyli się podstawowych słów w języku suahili. Ciekawą atrakcją były zawody w stylu afrykańskim – noszenie koszy na głowie, strzelanie z łuku czy odnajdywanie zaginionych skarbów. Uczniowie odbyli również przejażdżkę ciuchcią „Mombasa Express”.  Wszyscy byli zachwyceni ogromem atrakcji i wspaniale spędzili czas. JAMBO!!!

Poprzedni artykułZdalnie też może być fajnie!
Następny artykułNagrody rozdane!