XIII edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy Historycznej „Znasz-li ten kraj?”

11 maja 2023 roku trzyosobowe zespoły klas 7a, 8a, 8b i 8c wzięły udział w XIII edycji Szkolnego Konkursu Wiedzy Historycznej „Znasz-li ten kraj?” Uczniowie wykonali test online z wiedzy na temat Konstytucji 3 maja. Następnie odpowiedzieli na 12 pytań w quizie obejmującym czasy zaborów, dwudziestolecia międzywojennego, II wojny, okresu komunizmu i czasów współczesnych. Nie zabrakło również pytań odnoszących się do jubileuszu 90-leci szkoły. Ostatnią cześć stanowiły dwa zadania praktyczne, gdzie uczniowie zaznaczali na mapie państwa graniczące z Polską w czasach PRL-u oraz dopasowali wydarzenia do dat oraz daty do wydarzeń. W tym roku największe noty zyskał zespól klasy 8b. Pracę uczniów oceniało jury w składzie Pani wicedyrektor Dorota Goździewska, nauczycielka historii Pani Sylwia Nowicka i nauczycielka wiedzy o społeczeństwie Pani Anna Buras. Na pierwszej  części konkursu obecna była również Pani dyrektor Beata Grabarczyk-Tomaszewicz.

Wyniki konkursu:

I miejsce klasa 8b- Julia Bilińska, Zuzanna Sołtys, Marek Pniewski

II miejsce klasa 8a- Jakub Andrusiewicz, Kacper Kaliszewski, Michalina Pekaniec

III miejsce klasa 8c- Kinga Kajetaniak, Amelia Kowalska, Marta Włudarska

IV miejsce klasa 7a- Patrycja Grzankowska, Marta Oporska, Monika Piotrowska

Poprzedni artykułSpacer po Europie
Następny artykułOD PRZESZŁOŚCI DO TERAŹNIEJSZOŚCI – wywiad ze Stanisławem Prokopczykiem