Wycieczka uczniów klas I-III do Centrum Mądrej Zabawy w Warszawie

Wycieczka klasowa to świetny dodatek do nauki i odskocznia od rutyny szkolnej. Najlepsze wspomnienia to te związane z wyjazdami ze szkoły. To właśnie tam zawiązują się i utrwalają przyjaźnie, a dzieci nabywają szereg umiejętności w trybie zabawy.

W wycieczce do Warszawy wzięły udział wszystkie oddziały klas I-III naszej szkoły. Centrum Mądrej Zabawy – Smart Kids Planet to interaktywne i innowacyjne miejsce, gdzie dzieci angażują się do zabawy i inspirują do odkrywania Świata. Proponowane aktywności rozwijają u uczniów kompetencje przyszłości, wspomagają integrację, rozwijają umiejętność współpracy. Na dzieci czekało dziewięć wyjątkowych stref, gdzie świat doświadczany jest wszystkimi zmysłami, a nauka jest czystą przyjemnością, m.in. plac budowy, supermarket, zaczarowane planetarium, multimedialna ścianka kolorowanka itp. Dzieci podczas różnorodnych aktywności wchodziły w role, zapoznali się z najnowszymi technologiami, kształtowali dobre ekologiczne nawyki i co najważniejsze – spędziły czas na mądrej zabawie.

Kolejnym  punktem programu naszej wycieczki był seans filmowy we wspaniałym kinie „KinoGram” w zabytkowym kompleksie Fabryki Norblina. To wyjątkowe i klimatyczne miejsce, w którym uczniowie na wygodnych, rozkładanych fotelach i kanapach obejrzeli film pt. „Mavka i strażnicy lasu”, magiczną opowieść o tym, że prawdziwe szczęście można osiągnąć tylko wtedy, kiedy żyje się w zgodzie z siłami natury.

Radość dzieci i ogromne zainteresowanie podczas aktywności były niezapomnianym przeżyciem. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Sochocina. Za pomoc w organizacji wspaniałej wycieczki dziękujemy Mobilnemu Biurze Podróży Malaga.

Poprzedni artykułEuropejski Tydzień Sportu w klasach I – III
Następny artykułUczniowie klas I-III uczą się prawidłowo korzystać z drogi i przejścia dla pieszych