Uczniowie klas I-III uczą się prawidłowo korzystać z drogi i przejścia dla pieszych

Dzieci z klas I – III podczas wrześniowych zajęciach lekcyjnych poznały i przypomniały sobie podstawowe zasady ruchu drogowego. Nauczyciele przypomnieli najmłodszym między innymi o tym, na jakie znaki należy zwracać uwagę oraz co oznaczają poszczególne kolory świateł na sygnalizatorze. Dzieci dowiedziały się, dlaczego powinny nosić elementy odblaskowe i w jakich miejscach najlepiej je umieścić. Uczniowie chętnie wypowiadali się na temat swojej drogi do szkoły oraz jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Odbył się również spacer wokół najbliższej okolicy szkoły, co pozwoliło uczniom w praktyce zaznajomić się z zasadami ruchu drogowego. Uczniowie obserwowali, w jaki sposób jeżdżą kierowcy w pobliżu szkoły. Dzieci doskonaliły umiejętność przechodzenia przez jezdnię po pasach oraz szukały i nazywały napotkane znaki drogowe.

Celem przeprowadzonych zajęć było przybliżenie młodym ludziom informacji o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

Poprzedni artykułWycieczka uczniów klas I-III do Centrum Mądrej Zabawy w Warszawie
Następny artykuł#SprzątamyDlaPolski