Wycieczka klasy 4a

Mała ojczyzna to miasto, czy wieś, w której się urodziliśmy, to środek świata. To przestrzeń niewielka, w której się obracamy – nasze domy, ulice, cmentarze, kościoły, to przestrzeń niewielka wielkim wysiłkiem ludzkim zabudowana, przez wojny niszczona i odbudowywana, to centrum świata.

Leszek Kołakowski

8 października 2021r. uczniowie klasy IVa wraz z paniami Wiolettą Mączyńską i Kamilą Łukasiak w ramach integracji klasowej udali się na wycieczkę, której motywem przewodnim było przypomnienie dzieciom najważniejszych wartości moralnych takich jak: PATRIOTYZM, DOBRO, PRAWDA, SPRAWIEDLIWOŚĆ. Dlatego też pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie kościoła w Parafii pw. Św. Stanisława Kostki w Smardzewie. Proboszcz ks. Henryk Dymek przedstawił uczniom ciekawą historię dotyczącą kościoła w Smardzewie i znajdującego się w nim Obrazu Matki Boskiej, jego początków i burzliwej przeszłości. Wspomniał także o ludziach, którzy odegrali ważną rolę w historii naszej Małej Ojczyzny, Smardzewa, Sochocina, Sarbiewa, itp. Nawiązał do wartości, jakimi się kierowali ówcześni mieszkańcy tych ziem, jakie miały wpływ na ich decyzje i nasze obecne życie. To było bardzo miłe, duchowe spotkanie. Na koniec ksiądz Henryk wskazał dzieciom kierunek, jakim powinni podążać, aby w swoim życiu zawsze kierowali się dobrem. We wspólnej modlitwie powierzył opiece Matce Boskiej Smardzewskiej wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy za życzliwość oraz poświęcony nam czas.

Żeby dobrze nam się razem uczyło, bawiło i pracowało trzeba się dobrze poznać. W związku z tym, drugim punktem programu była wizyta w hotelu Bonifacio w Kępie.  Tam, w przepięknym i urokliwym miejscu, rozpoczęły się gry i zabawy na świeżym powietrzu. Wśród chłopców dominowała gra w piłkę nożną. Nie zabrakło również przeciągania liny, zjeżdżania na zjeżdżalni, gry w siatkówkę. Pogoda była fantastyczna. Na koniec zorganizowano ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz deser składający się z pysznych rogalików i zdrowych jabłek. Poza zabawą, relaksem i aktywnością na świeżym powietrzu, dzieci miały możliwość obserwowania zwierząt, które znajdują się niedaleko obiektu.

Wyjazd uczniów był bardzo udany. Humory dopisały. Uczniowie mieli okazję nie tylko lepiej się poznać, zaprzyjaźnić, ale także miło  i pożytecznie spędzić czas.

Poprzedni artykułNa wycieczce w lesie
Następny artykułRegulamin konkursu plastyczno-przyrodniczego pt. „Kapelusz Pani Jesieni”