Na wycieczce w lesie

W piękny słoneczny dzień, znając zasady właściwego zachowania się w lesie uczniowie klas 1a i 1b wraz z wychowawczyniami wyruszyli do lasu. Celem wycieczki było poznawanie rzeczywistości przyrodniczej poprzez obserwowanie, eksperymentowanie, odkrywanie. Wędrując pieszo uczniowie obserwowali zmiany zachodzące w tym środowisku jesienią. Rozpoznawały wybrane gatunki drzew. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, zbierały „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Z materiału przyrodniczego układały poznane dotąd litery i cyfry. Dużo radości sprawiła im również swobodna zabawa.

Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy szanować jak przyjaciela oraz to, że także oni są za nią odpowiedzialne.

Poprzedni artykułWycieczka do Leśnej Zagrody
Następny artykułWycieczka klasy 4a