Wycieczka klas pierwszych Młyn Gąsiorowo

Piękna majowa pogoda sprzyja spacerom i wycieczkom, dlatego też pierwszoklasiści wykorzystując ją 18 maja odbyli wycieczkę szkolną do Ośrodka Szkoleniowo – Integracyjnego w Gąsiorowie. Na początek odbyła się krótka lekcja w plenerze o przyrodzie Mazowsza z wykorzystaniem ścieżki edukacyjnej. Uczniowie rozpoznawali rośliny rosnące na łące, dowiedziały się co i kiedy siejemy i sadzimy w ogrodzie oraz jakie prace wykonuje się wiosną na polach. Uzyskali wiele ciekawych informacji na temat właściwości leczniczych ziół. Przemierzali łąkę w poszukiwaniu poznanych roślin, zrywali kwiaty i zioła tworząc piękne bukiety. Samodzielnie założyli hodowlę fasoli. Po wysiłku umysłowym przyszedł też czas na aktywność fizyczną. Uczniowie wykazali się sprytem i zręcznością podczas rywalizacji sportowych, wesoło bawili się przy muzyce. Ileż było radości i świetnej zabawy na ogromnym placu zabaw ”Gąsiorkowo”. Był to czas wspaniałej integracji w wesołej atmosferze.

Poprzedni artykuł„Pogubione literki w trawie – piknikowe czytanie”
Następny artykułSpotkanie z pszczelarze…