Spotkanie z pszczelarze…

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczoły. Celem tego święta, jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów. Z tej okazji w dniach 19-20 maja nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość – pan Piotr Budziszewski. Przybył on oczywiście w towarzystwie pszczół, które przywiózł w specjalnym ulu. Dzieci miały możliwość obserwować z bliska rój pszczół i odszukiwać królową. Zobaczyły również jak wygląda strój pszczelarza oraz jego narzędzia niezbędne do pracy z pszczołami. Przedszkolaki wcielając się w rolę pszczółek zbierały nektar… Nie zabrakło oczywiście degustacji miodu. Każde dziecko wykonało także samodzielnie świeczkę, którą zabrało do domu. Każdy uczestnik warsztatów pszczelarskich na zakończenie otrzymał naklejkę pomocnika pszczelarza. Zajęcia z pszczelarzem były bardzo cenną lekcją przyrody, podczas której dzieci zdobyły bagaż informacji i ciekawostek o życiu pszczół.

Poprzedni artykułWycieczka klas pierwszych Młyn Gąsiorowo
Następny artykułWyniki Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Pojedziemy w cudny kraj”