Wyniki Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Pojedziemy w cudny kraj”

W marcu 2022 roku odbyły się eliminacje do XVII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Pojedziemy w cudny kraj” – spotkanie z poezją Marii Konopnickiej dla klas IV – VI szkół podstawowych. Organizatorem Konkursu była Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie filia w Płońsku. Zadaniem konkursowych była interpretacja wybranego wiersza Marii Konopnickiej w autorskim wykonaniu ucznia.

Do eliminacji szkolnych zgłosiło się siedmiu uczniów z klas czwartych: Jan Pniewski 4a, Nikola Karpińska 4a, Lena Łukasiak 4b, Maja Jasińska 4b, Emilia Kosińska 4b, Magdalena Szpalerska 4b, Nikola Jędrzejczyk 4b.

Zwycięzcami szkolnych eliminacji zostały dziewczęta: Nikola Karpińska, Lena Łukasiak i Nikola Jędrzejczyk i one reprezentowały naszą szkołę  w Powiatowym Konkursie Recytatorskim online.

W konkursie wzięło udział 32 uczniów z klas IV-VI z piętnastu szkół podstawowych powiatu płońskiego.

W dniu 21 kwietnia komisja konkursowa w składzie:

Maria Wilk – BP w Płońsku

Katarzyna Myszyńska – I LO w Płońsku

Anna Gajewska – ZS nr 2 w Płońsku

Małgorzata Lelińska-Tobolska – ZS nr 1 w Płońsku

Magdalena Gmurczyk-Okrasa – ZS w Czerwińsku

wysłuchała nagrań uczestników konkursu i dokonała oceny prezentowanych utworów.

Jury dokonało następującego wyboru:

II miejsceNikola Jędrzejczyk – Szkoła Podstawowa w Sochocinie

Jury zdecydowało również o przyznaniu wyróżnień. Otrzymuje je:

Lena Łukasiak – Szkoła Podstawowa w Sochocinie

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i zaangażowanie a laureatom gratulujemy.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się  10 maja 2022 r. (wtorek) o godz. 11.00 w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Płońsku,  ul. Warszawska 7.

Poprzedni artykułSpotkanie z pszczelarze…
Następny artykułMałe miasto z wielką historią – Kazimierz Dolny nad Wisłą