„Pogubione literki w trawie – piknikowe czytanie”

W dniu 19.05.2022 r. uczniowie klas drugich realizowali projekt edukacyjno–czytelniczy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  „Pogubione literki w trawie – piknikowe czytanie”. W pięknej wiosennej scenerii uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami przygotowali swój piknik. Na terenie szkoły „zakwitły” kolorowe kocyki, leżaczki, namiociki. Zaproszeni rodzice czytali ulubione książki drugoklasistów zakupione z dotacji  w ramach realizacji NPRC  w naszej szkole. Mamy z dużym zaangażowaniem włączyły się w działania mające na celu zachęcanie dzieci do sięgania po książkę, która pozwoli im przeżyć niezapomnianą podróż w krainę baśniowych bohaterów. Dzieci zajadając owoce przygotowane przez rodziców  z zainteresowaniem słuchały o przygodach swoich ulubionych bohaterów. Na koniec miała miejsce rzecz najprzyjemniejsza: każdy mógł wyjąć swoją książkę i oddać się przyjemności czytania.

Celem tej akcji było promowanie czytelnictwa wśród uczniów, wyrabianie nawyków pożytecznego spędzania wolnego czasu oraz uświadomienie rodzicom roli książki i nawyku czytania w procesie edukacji i życiu dziecka.

Poprzedni artykułSpacer do biblioteki
Następny artykułWycieczka klas pierwszych Młyn Gąsiorowo