Spacer do biblioteki

W czwartek 19 maja br. dzieci z oddziału „Koniki Polne” wybrały się na wycieczkę do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Sochocinie.

Przedszkolaki miały okazję porównania jej z biblioteką szkolną, którą odwiedziły kilka dni wcześniej. Po miłym powitaniu przez panie bibliotekarki i zwiedzeniu placówki dzieci uczestniczyły w mini konkursie wiedzy. Wspaniale odpowiadały na pytania np. jaka jest różnica między biblioteką, a księgarnią oraz do czego służy czytelnia? Zwiedziły placówkę i  z zainteresowaniem oglądały księgozbiór dla dzieci.  Wyszukiwały informacji o wybranych zawadach. Obejrzały i wysłuchały bajkę,, Trzy świnki, w teatrze kamishibai. Koniki wykazały się dobrą organizacją i zgodną zabawą podczas budowy z klocków domków dla świnek. Pani bibliotekarka obdarowała dzieci zakładkami do książek i zachęciła do korzystania z placówki razem z rodzicami, bowiem dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w tej wspaniałej placówce. W podziękowaniu za miłe przyjęcie przedszkolaki podarowały paniom bibliotekarkom własnoręcznie przygotowane laurki. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy p. dyr. Renacie Krawczyk i p. Wiolecie Karabin.

Podczas wycieczki Koniki Polne nie tylko pogłębiły swoją wiedzę, ale też utrwaliły zasady bezpieczeństwa i właściwego zachowania się w  miejscach publicznych.

Poprzedni artykułDzień Niezapominajki
Następny artykuł„Pogubione literki w trawie – piknikowe czytanie”