Wycieczka klas piątych

W dniu 11 maja 2022 roku klasa 5a i 5b ze Szkoły Podstawowej w Sochocinie pojechały na wycieczkę do Sochaczewa i Żelazowej Woli, której organizatorem była pani Magdalena Bachman. W wyjeździe uczestniczyły także pani Sylwia Nowicka, pani Anna Buras i pani Barbara Kochanowska.

Zbiórka była o 7.30 przed Szkołą Podstawową w Sochocinie. O godzinie 7.45 wszyscy wsiedli do autokaru. Najpierw jechali godzinę do Sochaczewa, w którym wraz z przewodnikiem zwiedzali Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. W muzeum byli od 9.00 do 10.50. Na początku zwiedzali pomieszczenia muzeum. Pani przewodnik opowiedziała im historię tego miejsca, później poszli na spacer po skansenie, gdzie było zgromadzone mnóstwo lokomotyw. Uczniowie mogli wejść do jednego ze starych wagonów. Potem przeszli na warsztaty do sal w budynku muzeum, tam mogli rysować, kolorować, składać i budować lokomotywy.

Po krótkim przejeździe autokarem od godziny 11.00 do 12.30 piątoklasiści zwiedzali z przewodnikiem park w Żelazowej Woli-Oddziału Muzeum Fryderyka Chopina w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina oraz dom jego urodzenia. Kiedy chodzili po parku słuchając opowieści o życiu Chopina, mogli także zobaczyć rzeźby z jego wizerunkiem oraz piękną roślinność, a w tle delikatnie sączyła się muzyka wybitnego pianisty i kompozytora. Przed przejazdem do kolejnego punktu wycieczki był czas na zakup pamiątek.

Od 13.00 do 14.00 uczestnicy wyjazdu przebywali w ruinach Zamku Książąt Mazowieckich w Sochaczewie z XIV w. Na koniec wykonali wspólną, pamiątkową fotografię i udali się na pyszne lody. Do Sochocina wrócili o 15.00.

Uważam, że wycieczka była udana, pogoda sprzyjała, ponieważ było bardzo ciepło. Piątoklasiści mogli się także dużo dowiedzieć o Fryderyku Chopinie, kolei wąskotorowej i o Zamku Książąt Mazowieckich w Sochaczewie. Wyjazd wszystkim się podobał i nie mogą się już doczekać następnego.

Kinga Karabin kl.5b

Poprzedni artykułPotyczki historyczne „Znasz-li ten kraj?” 2022
Następny artykułDzień Europy w naszej szkole