Dzień Europy w naszej szkole

W dniu 12 maja 2022 r. Klub Europejski wraz z Zespołem Nauczycieli Języków Obcych zorganizował szkolne obchody Dnia Europy. Rozpoczęły się one od pokazu europejskich strojów charakterystycznych dla danego państwa. Podziwialiśmy uczniów prezentujących następujące kraje: Niemcy, Anglię, Szkocję, Czechy, Hiszpanię, Francję, Polskę i Ukrainę. Była też okazja, aby poznać zwroty na powitanie i pożegnanie w różnych językach. Miłym akcentem okazało się zaśpiewanie piosenki pod tytułem: „Czerwona kalina” przez ukraińskich uczniów z klasy 6a – Weronikę i Artema.

W ramach obchodów Dnia Europy, klasa 7b uczestniczyła także w grach planszowych i quizach polsko-angielskich przygotowanych przez uczniów klasy 5a/b, realizujących innowację pedagogiczną: pt: Język  angielski znam i w gry planszowe gram”. Należało wykazać się wiedzą ogólną o UE, znajomością stolic i flag państw europejskich, a także rozpoznać miasta europejskie na podstawie znanych obiektów i symboli.

Z okazji tego święta, klasy miały też stworzyć swój własnoręcznie wykonany komiks w wybranym jęz. obcym.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i ciekawe pomysły.

Poprzedni artykułWycieczka klas piątych
Następny artykułDzień Niezapominajki