Potyczki historyczne „Znasz-li ten kraj?” 2022

W dniu 6 maja 2022 w świetlicy szkolnej odbył się potyczki historyczne „Znasz-li ten kraj?”. W konkursie brały udział trzyosobowe zespoły z klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej. Konkurs składał się z kilku etapów. W pierwszej części reprezentanci każdego zespołu pisali test online z wiedzy na temat Konstytucji 3 Maja, następnie uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu wiedzy dotyczącej walki Polaków o niepodległość oraz kształtowania się państwa demokratycznego. Między innymi dobierali wydarzenia i daty do ilustracji, wyjaśniali znane skróty państw i organizacji międzynarodowych. Ostanie zadanie dotyczyło podania argumentów do hasła „Jestem dumna/y, że jestem Polką/Polakiem”. Salę, w której odbywał się konkurs upiększały plakaty wykonane przez uczniów klas I-III i klas IV-VI o charakterze patriotycznym oraz pudełka dotyczące tematyki współczesnej wykonane przez uczniów klas VIII.

Uczestnicy potyczek historycznych wykazali się bogatą wiedzą. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja klasy VIIIb, drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy VIIIc, zaś trzecia lokata przypadła zespołowi z klasy VIIIa. Reprezentanci klas siódmych otrzymali wyróżnienia od jury w składzie pani wicedyrektor Doroty Goździewskiej, pani Sylwii Nowickiej nauczycielki historii i pani Anny Buras nauczycielki wiedzy o społeczeństwie. Ponadto za udział w konkursie uczniowie uzyskali oceny z pracy dodatkowej w historii i WOS-u oraz punkty z zachowania.

Poprzedni artykuł„Tu mieszkam, żyję, dorastam – Moja Mała Ojczyzna”
Następny artykułWycieczka klas piątych