„Tu mieszkam, żyję, dorastam – Moja Mała Ojczyzna”

Klasa 8 b zakończyła swój projekt edukacyjno-czytelniczy pod nazwą  „Tu mieszkam, żyję, dorastam – Moja Mała Ojczyzna” W roku szkolnym 2021/2022 szkoła podstawowa w Sochocinie bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Jednym z założeń programu jest opracowanie projektu edukacyjno-czytelniczego.  Efekt końcowy realizacji projektu, czyli prezentacja multimedialna, przygotowany został przez uczniów pod kierunkiem pani Lilli Kwiatkowskiej-nauczycielki języka polskiego i jednocześnie wychowawcy.

Cele operacyjne projektu to: kształtowanie lokalnego patriotyzmu i pogłębienie więzi z własnym miejscem zamieszkania, popularyzowanie wiedzy na temat historii, kultury oraz przyrody swojego regionu na podstawie książek znajdujących się w szkolnej bibliotece, rozwijanie zdolności artystycznych (plastycznych, fotograficznych, literackich) oraz umiejętności dziennikarskich i informatycznych, kształtowanie postaw obywatelskich i prospołecznych.

Projekt „Tu mieszkam, żyję, dorastam – Moja Mała Ojczyzna” stworzony został głównie dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej. Prezentację multimedialną, zawierającą także wywiad z burmistrzem Miasta i Gminy Sochocin, panem Jerzym Ryzińskim można obejrzeć na stronie internetowej szkoły oraz podczas podsumowania działań i projektów edukacyjno-czytelniczych, zawartych w szkolnym harmonogramie, w czerwcu. Ten projekt realizowany był od lutego do połowy kwietnia 2022 r. Nadrzędnym jego celem było zachęcanie dzieci i młodzieży do czytania książek, zainteresowanie uczniów historią oraz kulturą swojego regionu. Poprzez różnorodność aktywności i zadań uczniowie zdobywali, porządkowali i utrwalali wiedzę o zabytkach w naszej najbliższej okolicy, centrach kultury. Poznawali także przyrodę swojego regionu. Tematyka podjętych działań jest zgodna z podstawą programową.

Poprzedni artykułWycieczka do biblioteki…
Następny artykułPotyczki historyczne „Znasz-li ten kraj?” 2022