„Wiemy, co to zdrowie!”

Zdrowie to ważna rzecz, dlatego wychowawczynie klas I – III zaplanowały wiele działań mających na celu  poszerzenie u uczniów wiedzy dotyczącej zdrowego żywienia oraz kształtowania umiejętności niezbędnych do utrzymania zdrowia. We wszystkich klasach odbyły się pogadanki na temat zdrowego stylu życia. Na podsumowanie wszystkich działań w klasach I – III odbyły się konkursy. W dniu 28.11.2023 roku podczas apelu pani dyrektor Beata Grabarczyk- Tomaszewicz i pani wicedyrektor Dorota Goździewska wręczyły nagrody oraz medale zwycięzcom oraz uczestnikom konkursów. Nagrody zostały ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W klasach pierwszych odbył się konkurs plastyczny „Jedz zdrowo, będzie kolorowo”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej w dowolnej technice z możliwością zastosowania różnych materiałów. Z przyjemnością oglądaliśmy ciekawe pomysły młodych uczestników przelane na papier, takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć. Komisja konkursowa oceniając prace wzięła pod uwagę: zgodność z tematyką konkursu, estetykę i staranność wykonania, wybraną technikę pracy oraz kreatywność i pomysłowość.  Po długich naradach jury konkursowe wybrało zwycięskie prace. I miejsce zajęli: Antoni Piaskowski – I a i Aleksandra Pajewska – I b. Miejsce II otrzymali Miłosz Rokitnicki – I a oraz Wiktor Jankowski – I b. Na miejscu trzecim uplasowali się Gabriela Górzyńska – I a i Aleksandra Kowalewska – I b. Wyróżnienia otrzymali uczniowie: z klasy I a – Kalina Święcka, Zuzanna Kraszewska, Patrycja Dyrda. Z klasy I b: Patrycja Sokołowska, Natalia Kujawska oraz Mateusz Said.

Klasy drugie wzięły udział w konkursie wiedzy o zdrowiu pt. „Wiem, co to zdrowie”. Uczniowie pracowali w grupach. Rozwiązywali zagadki, quizy, dopisywali właściwe zakończenia zdań dotyczące prawidłowego odżywiania i higienicznego trybu życia. Komisja wyłoniła uczniów, którzy zajęli miejsca na podium:

I miejsce:

klasa II a – Maria Karabin, Hanna Sadowska, Klaudia Świtalska, Lena Kraszewska, Kacper Olszewski

klasa II b – Kornelia Gortat, Natalia Kozos, Maja Nowakowska, Julia Pirogova, Zuzanna Pniewska.

II miejsce:

klasa II a – Wiktor Giranowski, Julian Kaniewski, Jan Zmysłowski, Marcel Malinowski, Jan Justat

klasa II b – Olaf Bugajewski, Antoni Karabin, Filip Kornatowski, Krystian Russek, Brajan Stankiewicz

III miejsce:

klasa II a, b – Marcel Stępkowski, Igor Ziółek, Kaja Balcerzak, Przemysław Wronecki

klasa II b – Lena Fijałkowska, Michał Rajewski, Natalia Szpalerska, Alicja Wiktorowicz, Tomira Zielińska

Uczniowie z klas trzecich wzięli udział w międzyklasowej Olimpiadzie Sportowej pod hasłem „Zdrowa Rywalizacja”. Głównymi celami olimpiady było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną,  poznawanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej, współpracy i współdziałania w zespole. Uczniowie klas: III a oraz III b podzieleni na drużyny mieli za zadanie pokonanie sprawnościowego toru przeszkód obejmujących m. in. biegi, skoki, rzuty. Ćwiczenia, gry i zabawy odbyły się przy wsparciu nauczyciela wychowania fizycznego p. Roberta Niepytalskiego. Wszystkie drużyny podczas konkurencji wykazały się ,,zdrową rywalizacją”, sprytem, szybkością i umiejętnością efektywnej współpracy w grupie. Niezwykła atmosfera, zdrowa rywalizacja, zasady fair play, propagowanie zdrowego stylu życia, a nade wszystko dobra zabawa i uśmiechy na twarzach zawodników – to najważniejsze laury Mini Olimpiady Sportowej.

Poprzedni artykułŚwiatowy Dzień Pluszowego Misia
Następny artykułBOHATERON 2023