Światowy Dzień Pluszowego Misia

Święto Pluszowego Misia to okazja, aby powspominać, pobawić się i porozmawiać o swoim ulubionym pluszowym przyjacielu. Data ta, czyli 25 listopada, nie jest przypadkowa, bo tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Święto obchodzone jest od 2002 roku, kiedy to Pluszowy Miś obchodził swoje setne urodziny. Przedszkolaki z Guzikowej Krainy chcąć uczcić to święto przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. W przedszkolu poznały historię Święta Misia, rozwiązywały zagadki o misiach, układały misiowe puzzle, śpiewały piosenki, oglądały fragmenty bajek w których głównymi bohaterami były misie, a także wysłuchały fragment bajki „Kubuś Puchatek”. W każdej grupie dzieci wykonały także misiową pracę plastyczną. Pod koniec przedszkolnych zajęć każde dziecko otrzymało słodkiego Misia Lubisia. Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwie, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.

Poprzedni artykułSpektakle profilaktyczne
Następny artykuł„Wiemy, co to zdrowie!”