Spektakle profilaktyczne

Dnia 22 listopada gościliśmy w naszej szkole Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. Widowisko przeznaczone było dla dwóch grup wiekowych.

Klasy I-III obejrzały bajkę promującą zdrowy tryb życia pt: „Warzywa i owoce mają czarodziejskie moce”. Inscenizacja opowiadała o księżniczce, która nie była miłośniczką owoców i warzyw. Lubiła za to pić colę i objadać się słodyczami. Gdy księżniczkę dopadł ból brzucha szukała pomocy u Baby Jagi. Czarownica działała podstępnie, sprzedała księżniczce magiczny kamień, który okazał się zwykłym głazem. Jednak Tygrysek i dzieci przekonały księżniczkę, że zdrowe odżywianie to bardzo ważna sprawa…

Spektakl dla klas 4-6 pt: „Kliknij, Akceptuj” przedstawiał zakompleksioną dziewczynę – Alicję, pogrążoną w depresji, użależnioną od internetu i podglądania życia koleżanki z klasy. Kasia – młoda influencerka, udostępniała w internecie większość swojego nieprawdziwego życia. Influencerka szkaluje Alicję wyśmiewa i poniża ją w internecie. Pewnego dnia dziewczyna dowiaduje się, ze Kasia popełniła samobójstwo. Okazuje się, że dziewczyna tak naprawdę nie umiała poradzić sobie z problemami rodzinnymi, które ją dotknęły, a w mediach społecznościowych publikowała wymyślone informacje o swoim życiu. Alicja zaczyna rozumieć, że internet jest złudzeniem, w którym sami możemy kreować siebie i swoje życie jak tylko chcemy.

Oba spektakle były bardzo ciekawe i pouczające. Przedstawienia fundowane zostały ze środków miejsko-gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sochocinie.

Poprzedni artykuł„Życzliwość jest jak śnieg, wszystko co otuli staje się piękniejsze.”
Następny artykułŚwiatowy Dzień Pluszowego Misia