Warsztaty plastyczno-taneczne

5 listopada 2019 r. członkowie Klubu Europejskiego (uczniowie klas 7 i 6) wraz z opiekunami p. Lidią Więckowską i p. Małgorzatą Czelińską wybrali się na warsztaty plastyczno-taneczne pt: „Podróże dookoła świata” do Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Tematem przewodnim warsztatów była Polska. Zajęcia rozpoczęły się od warsztatów plastycznych. Uczniowie za pomocą kreatywnych działań artystycznych, rysowali wiejski pejzaż, a w szczególności polskie drzewa. Następnie, odbyły się zajęcia taneczne, podczas których prowadząca przypomniała uczniom podstawowe kroki najbardziej reprezentacyjnych tańców polskich tj. krakowiak, oberek i polonez. Uczniowie z łatwością odpowiadali także na pytania sprawdzające wiedzę dotyczącą historii i kultury polskiej. Zajęcia plastyczno-taneczne spotkały się z dużą aprobata ze stronę uczniów. Były także okazją do odkrycia wielu ukrytych zdolności i talentów drzemiących w uczniach. Dlatego też, zamierzamy jeszcze uczestniczyć w kolejnych warsztatach tym razem dotyczących kultury krajów arabskich. Po zajęciach uczniowie udali się na posiłek do „Baru u niedźwiadków”.

Najciekawsze prace zostały umieszczone na gazetce Klubu Europejskiego obok sali nr 28. Zachęcamy do obejrzenia.

Poprzedni artykułBajczytanki pani Hanki
Następny artykułWizyta pierwszoklasistów w leśniczówce