Wizyta pierwszoklasistów w leśniczówce

Dnia 7 listopada 2019 r. klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Leśniczówki „Paryż” w Rzach. Na miejscu przywitał wszystkich pan Arkadiusz Oliszewski, który zaproponował spacer po lesie. Pan leśniczy przypomniał cechy drzew iglastych i liściastych, zapoznał dzieci z warstwami lasu Opowiadał, w jaki sposób przyroda przygotowuje się do zimy.  Wyjaśnił także w jaki sposób można pomóc zwierzętom przetrwać tę bardzo trudną porę roku – pokazał paśnik oraz lizak min. dla dzików. Po niezwykle ciekawej lekcji w terenie nadszedł czas na warsztaty kulinarne. Pierwszoklasiści samodzielnie przygotowywali ciasteczka z ciasta kruchego i bułeczki z ciasta drożdżowego. Najciekawszym i najweselszym punktem programu było karmienie zaprzyjaźnionych zwierzątek oraz konkurs ubijania masła. Na koniec dzieci jadły kiełbaski i ziemniaczki upieczone na ognisku oraz świeży chlebek z własnej roboty masełkiem.

Poprzedni artykułWarsztaty plastyczno-taneczne
Następny artykułDo hymnu