Uczta na Olimpie

Mitologia grecka to jeden z fundamentów europejskiej kultury i niewyczerpane źródło najistotniejszych wartości. Dlatego też uczniowie klasy 5a realizowali projekt edukacyjny pt. „Uczta na Olimpie”.

Pierwszym etapem  działań było przeprowadzenie na języku polskim  cyklu lekcji zapoznających uczniów z treścią mitów i  rolą jaką pełnią w kulturze.  Dzieci  samodzielnie przygotowały scenariusz przedstawienia, dekoracje i rekwizyty.

Efekty ich pracy zostały zaprezentowane w dniu 20 kwietnia 2023 roku  podczas zajęć języka polskiego. Uczniowie przenieśli się na chwilę w świat starożytnych Greków, poczuli się jak na Olimpie. Samodzielne stworzenie inscenizacji pozwoliło uczniom na utrwalenie i zapewne bardziej efektywne zapamiętanie wiedzy dotyczącej mitologii greckiej.

Poprzedni artykułWycieczka klas czwartych do Płocka
Następny artykuł„Poznajcie bliżej bogów greckich”