Projekt „Poczytam Tobie”

„Poczytam Tobie”, to projekt czytelniczy realizowany w roku szkolnym 2021/2022 w klasach trzecich. Skierowany był do uczniów klas pierwszych w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

Jego celem było  kształtowanie kultury czytelniczej poprzez popularyzację książek i czytelnictwa.  Podniesienie poziomu czytelnictwa wśród uczniów.  Popularyzacja książek znajdujących się w zbiorach biblioteki. Wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu. Kształcenie umiejętności pięknego czytania.  Rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa i dbałości o piękno języka ojczystego.

Uczniowie klasy III b cyklicznie czytali swoim młodszym kolegom fragmenty książki Grzegorza Kasdepke: „Bon ton, czyli rzecz o dobrym wychowaniu”. Autor w zabawny sposób opowiada o przygodach bliźniąt – Kuby i Buby. Dzieci kłócą się, psocą, ale przy okazji starają się uczyć dobrych manier. Krótkie rozdziały, dużo humoru, opisane sytuacje bliskie dzieciom wraz z przykładami  kulturalnego zachowania to atuty tej książki.

Uczniowie klasy III a czytali pierwszoklasistom książki: „Wszystko o przyjaźni”, „Ciekawski kangur”. Pierwsza z nich pokazuje korzyści płynące z posiadania przyjaciół  oraz odpowiada na pytanie, co się dzieje, gdy przyjaciele się nie zgadzają? Druga natomiast o dziewczynce, która kocha zwierzęta i uwielbia się nimi zajmować. Ma też niezwykły dar…rozumie mowę zwierząt! Nie wierzycie? Przeczytajcie sami!

Poprzedni artykułPożegnanie 6-latków
Następny artykułWalczmy o trzeźwość w rodzinie!