Potyczki bibliofilskie 2021

23 kwietnia 2021 r. w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich na platformie Teams odbył się konkurs czytelniczy dla klas VI-VIII „Potyczki bibliofilskie”. Głównym celem konkursu było sprawdzenie szeroko pojętej wiedzy czytelniczej, współpraca w grupie, rywalizacja fair play. Do zmagań intelektualnych przystąpiło 16 uczniów (po 2 osoby z każdej klasy). O godzinie 11.30 wszyscy uczestnicy pojawili się punktualnie na spotkaniu. Uczniowie zostali podzieleni losowo na 8 grup pracujących w wirtualnych pokojach. Każdy zespół wspólnie rozwiązywał test wiedzy składający się z 40 pytań jednokrotnego wyboru przygotowany w Testportalu. Z analizy rezultatów wynika, że 30 pytań było łatwych, 8 „średnio-trudnych” i 2 trudne. Pytanie 23 dotyczyło miejsca, gdzie przygotowuje się projekt książki, a w 32 trzeba było wykazać się znajomością słowa-sygnatura (które identyfikuje miejsce książki na półce w bibliotece).

Zwycięska para to: Amelia Ostaszewska (6a) i Paulina Wiśniewska (8a)-95%

II miejsce ex aequo: Amelia Kowalska (6c) i Zuzanna Okrasa (7b), Natalia Dana (6a) i Wiktoria Zawadzka (8a), Kamila Rutkowska (7a) i Krystian Kaźmierski (8b)-92,5%

III miejsce: Wiktoria Kaźmierska (6b) i Rafał Dzięgielewski (7c)-87,5%

Udział: Natalia Żuławnik (6c) i Bartosz Kruszewski (7c)-85%

Przemysław Bednarski (8b) i Jakub Pniewski (7b)-82,5%

Alicja Szczepańska (6b) i Justyna Klimkiewicz (7a)-77,5%

Pary uczniów z podium otrzymają dyplomy i nagrody książkowe, oceny celujące z języka polskiego oraz punkty do oceny zachowania pozostali uczniowie otrzymają dyplomy, oceny bardzo dobre z języka polskiego oraz punkty do oceny zachowania.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że Potyczki bibliofilskie 2022 odbędą się stacjonarnie w naszej szkole.

Poprzedni artykułKonkurs Recytatorski „Znasz-li ten kraj…”
Następny artykułKonkurs wiedzy historycznej: „Znasz-li ten kraj?”