Konkurs Recytatorski „Znasz-li ten kraj…”

Organizator konkursu: Zespół Humanistyczny Szkoły Podstawowej im mjr. H. Sucharskiego w Sochocinie Tematyka konkursu: „Jak tu Polskę powiedzieć…?” Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił rok 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja. Organizując Konkurs recytatorski on-line zachęcamy do poszukiwania – odkrywania tekstów traktujących temat ojczyzny, patriotyzmu w sposób tradycyjny i nowoczesny, konwencjonalny i nieszablonowy. I nie ma znaczenia, czy są to słowa piosenki, czy wiersz uznanego poety. Ważne, aby był to repertuar zmuszający do refleksji na temat naszego miejsca, relacji społecznych i wpływu przełomowych wydarzeń na życie każdego z nas.

CELE KONKURSU:

1. Rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania sztuką recytacji.

2. Pielęgnowanie kultury języka ojczystego i regionu.

3. Rozwijanie wiedzy o twórczości polskich autorów.

4. Dbałość o kulturę żywego słowa.

5. Stwarzanie dzieciom i młodzieży możliwości zaprezentowania wartościowych utworów poetyckich dotyczących tematu ojczyzny i patriotyzmu.

6. Rozwijanie u dzieci i młodzieży postawy twórczej oraz pobudzanie ich wrażliwości artystycznej. ZASADY UCZESTNICTWA1.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV-VIII

kategoria I – uczniowie klas IV-VI

kategoria II – uczniowie klas VII-VIII

2. Uczestnik zobowiązany jest przygotować 1 wiersz zgodnie z tematyką konkursu.

3. Czas prezentacji nie powinien przekraczać 5 minut

4. Zgłoszenie udziału w konkursie powinno zawierać: 1) podstawowe informacje o uczniu (imię i nazwisko, klasa), 2) informacje o repertuarze (tytuł i autor prezentowanego wiersza), 3) plik video z nagraną prezentacją konkursową (jakość techniczna nagrania nie będzie miała wpływu na ocenę prezentacji).

5. Nagranie należy przesłać e-mailem do 29 kwietnia 2021r. na adres: sobotkapolski@o2.pl

PRZEBIEG KONKURSU

1. Nadesłane prezentacje konkursowe zostaną przesłuchane i ocenione przez jury powołane przez koordynatora konkursu.

2. W swojej ocenie jury kierować się będzie następującymi kryteriami: dobór repertuaru, walory artystyczne prezentowanych wierszy, interpretacja, dykcja, ogólny wyraz artystyczny.

3. Wyniki konkursu oraz zwycięskie prezentacje zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły oraz na facebooku – 07 maja 2021 r.

4. Laureaci konkursu otrzymają nagrody oraz dyplomy, a wszyscy uczestnicy oceny z języka polskiego oraz punkty.

Uwaga! Przesłanie prezentacji jest jednocześnie zgodą na jej publikację i umieszczenie na stronie internetowej szkoły.

Poprzedni artykuł22 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ziemi
Następny artykułPotyczki bibliofilskie 2021