Nowa sala językowa już otwarta

rbt

17 stycznia 2020 roku nastąpiło uroczyste otwarcie Sali językowej po gruntownym remoncie. Cała społeczność szkolna zgromadziła się o godzinie 11.00 w hali sportowej. Pani dyrektor Beata Grabarczyk-Tomaszewicz przywitała zaproszonych na uroczystość gości: pana Jacka Zawiślińskiego dyrektora Delegatury w Ciechanowie Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, pana Pawła Obermeyra Radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, jednocześnie dyrektora Szpitala Płońskiego, pana Jerzego Ryzińskiego Wójta Gminy Sochocin, pana Stanisława Kwiatkowskiego Przewodniczącego Rady Gminy Sochocin, pana Jacka Ryzińskiego Radnego Powiatu Płońskiego, panią Elżbietę Krauze sekretarza Gminy Sochocin, panią Agnieszkę Orzepowską kierownika Wydziału Edukacji i Administracji, panią Elżbietę Węgier – przedstawiciela zarządu Rady Rodziców Szkoły Podstawowej. Następnie pani dyrektor zwróciła się do wszystkich zebranych: „Dziś wyjątkowy dzień dla nas wszystkich. Dokonamy otwarcia nowej pracowni językowej, która została utworzona  z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych”. Do realizacji tego zadania otrzymaliśmy kwotę 82 795,61 zł., z czego 35 795,61 pochodziło z budżetu Gminy Sochocin. Dzięki uzyskanym środkom finansowym przeprowadzony został generalny remont sali nr 37, wymieniona została instalacja elektryczna, przeprowadzony remont ścian oraz podłogi”.

Do sali zakupione zostały meble szkolne oraz sprzęt multimedialny, audiowizualny będący wyposażeniem pracowni „Pierwsza klasa” MENTOR. Pani dyrektor serdecznie podziękowała panu Wójtowi Jerzemu Ryzińskiemu za możliwość realizacji tego ambitnego działania i ogromne wsparcie od momentu pomysłu do oddania do użytku pracowni językowej. Zwracając się do uczniów pani dyrektor powiedziała, że nowo utworzona pracownia językowa, zastosowanie nowoczesnych urządzeń da wszystkim zachętę do nauki, prowadzone zajęcia będą lepiej zapamiętane i przyswojone. Zastosowanie urządzeń i sprzętu audiowizualnego podwyższy innowacyjność prowadzonych zajęć. Kochani, życzę Wam, aby każdy osiągał sukces w nauce języków obcych na miarę swoich możliwości, aby nauka języków stała się procesem przynoszącym wiele korzyści i radości. Życzę, aby umiejętności językowe, jakie osiągniecie dały szansę poznawania ludzi na całym świecie, możliwość podróżowania, a nawet studiowania za granicą. Następnie głos zabrali zaproszeni goście: pan Paweł Obermeyr, pan Jacek Zawiśliński oraz pan Jerzy Ryziński. Wszyscy życzyli użytkownikom nowocześnie wyposażonej nowej pracowni językowej wspaniałych sukcesów w kształceniu kompetencji językowych. Kolejnym punktem programu uroczystości był krótki program artystyczny przygotowany przez naszych uczniów pod kierunkiem nowej nauczycielki muzyki – pani Magdy Bachman oraz nauczycieli języków obcych. Jako pierwsza zaprezentowała się Maja Kruszewska z klasy VIIIa w niemieckiej piosence pt. „Perfekcyjna fala”. O mocy magicznych słów tj. proszę, dziękuję, przepraszam opowiedziała w wierszu po rosyjsku Paulina Wiśniewska z klasy VIIa. Występ zakończył zespół wokalny, który zaśpiewał utwór w języku angielskim pt. „Raduj się świecie”. Uczniowie klasy VIII, VII oraz V dzień wcześniej wyśpiewali I miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Języku Obcym w Płońsku. Ostatnim, ale najważniejszym momentem piątkowego wydarzenia było przecięcie wstęgi i uroczyste otwarcie sali nr 37. Zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia fragmentu zajęć w języku angielskim. Zajęcia prowadziła pani Małgorzata Czelińska oraz pan Krzysztof Łukasiak. Grupą testową byli uczniowie biorący udział w programie artystycznym. Uczniom, jak i gościom takie nauczanie bardzo się podobało. Jesteśmy przekonani, że nowa pracownia językowa, jej nowoczesne wyposażenie dające olbrzymie możliwości kreatywnej nauki w znacznym stopniu przyczyni się do jeszcze lepszej efektywności nauczania języków obcych w naszej placówce.

Przewodnicząca zespołu języków obcych: Elżbieta Kupniewska – Makówka

Foto: Maciej Mączyński

Poprzedni artykułW Aniołkowie śpiewy i tańce…
Następny artykułKochanym Babciom i Dziadkom