Kleszcze – działania profilaktyczne

Pod koniec marca i na początku kwietnia w Publicznym Zespole Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie zostały przeprowadzone zajęcia z zakresu profilaktyki zachorowań na choroby odkleszczowe przeprowadzone przez panią Magdalenę Bachman i panią Katarzynę Wieczerzak w przedszkolu, klasach 1-3 i klasach 4-8.

Uczniowie wysłuchali nowych wiadomości z zainteresowaniem, zadawali pytania dotyczące sposobów zakażenia, zwalczania kleszczy oraz ich  bezpiecznego usuwania oraz sposobów ochrony przed pajęczakami.

Dodatkowo w klasach 1-3 uczniowie mieli za zadanie wykonać kartę pracy, w klasach 5-8 krzyżówkę na temat chorób przenoszonych przez kleszcze oraz test wiedzy online o chorobach przenoszonych przez pajęczaki w aplikacji kahoot.

Poniżej publikujemy kilkanaście zdjęć wykonanych dzięki sprzętowi (aparat fotograficzny) pozyskanemu z programu Laboratoria Przyszłości.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, pogłębili swoją wiedzę i co najważniejsze będą mogli zastosować ją w praktyce podczas wiosennych spacerów, aktywności fizycznych i wakacyjnych wyjazdów.

Poprzedni artykułDzień Ziem 2023 w sochocińskiej szkole
Następny artykułWręczenie dyplomów za udział w konkursie zorganizowanym przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej.