Dzień Ziem 2023 w sochocińskiej szkole

22 kwietnia każdego roku to data zarezerwowana dla Światowego Dnia Ziemi. W bieżącym roku przewodnie hasło dla tej szczytnej akcji to „Zainwestuj w naszą planetę’.

Działania w naszej szkole, związane z tym świętem, odbywały się w tygodniu poprzedzającym to wydarzenie.

Uczniom naszej placówki bliskie są zagadnienia dotyczące problemów ekologii i ochrony środowiska. Część z nich pogłębiła swoją wiedzę w tym obszarze na lekcjach biologii oraz we własnym zakresie. Zainteresowani uczniowie z klas szóstych oraz ósmych  uczestniczyli on-line w Turnieju Wiedzy Ekologicznej, organizowanym przez platformę edukacyjną Be.Eco., który odbywał się w środę 18. kwietnia. Zawodnicy mieli do rozwiązania 35 zadań, z uwagą je analizowali, by udzielić poprawnych odpowiedzi. Z większością z nich poradzili sobie bardzo dobrze.

Piątek, 21 kwietnia, był dniem praktycznego włączenia się w dbałość o naszą planetę -uczniowie przystąpili do oczyszczenia otoczenia szkoły ze śmieci. Akcję rozpoczęli uczniowie klas !-III, którzy wysprzątali teren należący do szkoły. Porządkowaniem ulic Sochocina i okolicznych lasów zajęły się klasy IV – VIII. Uczestnicy zostali wyposażeni w worki i rękawiczki, otrzymane dzięki współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem, który wraz z firmą Amazon zorganizował kampanię Dzień Ziemi – Earth Month.  Część uczestników przyniosła własne rękawiczki i worki. Uczniowie poszczególnych oddziałów szkolnych z dużym zapałem, zajęli się porządkowaniem wyznaczonych rejonów. Każdej klasie towarzyszyli dorośli opiekunowie z kadry pedagogicznej. W akcji sprzątania wzięło udział łącznie ponad 300 osób. Trwała ona ok 3 godziny. Dzięki zaangażowaniu uczestników zapełniono posiadane worki odpadami, które zostały następnie zabrane do utylizacji przez pracowników Zakładu Remontowo-Budowlanego, działającego przy Urzędzie Gminy w Sochocinie. Prowadzone działania były elementem akcji „Sprzątamy dla Polski”, rekomendowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Kampanię związaną z obchodami Dnia Ziemi należy uznać za udaną dzięki wkładowi pracy uczestników, ale także dzięki pięknej, słonecznej pogodzie, która sprzyjała podjętej aktywności. Wszyscy biorący udział zasłużyli na pochwałę, część uczniów, wyróżniających się w swoim zaangażowaniu, otrzymała książeczki o tematyce przyrodniczo – ekologicznej.

Poprzedni artykułOGŁOSZENIE
Następny artykułKleszcze – działania profilaktyczne