Dzień Matematyki w klasach I -III

12 marca w naszej szkole zorganizowany został Dzień Matematyki – Królowej Nauk. Była to wspaniała okazja do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny nauki w życiu człowieka. Poprzez organizację tego dnia, chcieliśmy dać uczniom klas I – III trochę odmiany w nauce matematyki i pokazać jej inną, rozrywkową stronę. Podczas przeprowadzonych w tym dniu gier i zabaw matematycznych, uczniowie zmagali się m.in. z łamigłówkami, zagadkami , sudoku, układaniem tangramów, kalamburami matematycznymi. Dzieci oglądały prezentację multimedialną poświęconą Królowej Nauk, jak również rozwiązywały zadania matematyczne. Wykorzystywały figury geometryczne do układania interesujących wzorów. Dzieci poprzez zabawę, doskonaliły swoje umiejętności matematyczne, utrwalały dodawanie, odejmowanie, tabliczkę mnożenia, logiczne myślenie jak również integrowały się we wspólnym działaniu, ale przede wszystkim świetnie się bawiły. Celem tych różnorodnych gier i zadań było przekonanie uczniów, że matematyka jest ciekawa, potrzebna i może być dla każdego pasjonującą przygodą intelektualną. Zadania i rywalizacja wzbudziły wiele pozytywnych emocji, które widoczne są na umieszczonych poniżej zdjęciach.

Poprzedni artykułNauczanie hybrydowe w kl.I-III
Następny artykuł„Baterie nie dostają kosza”