Dzień Bezpiecznego Internetu

W dniu 9 lutego 2021 obchodzony był międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu – z tej okazji w naszej szkole odbyło się kilka ciekawych wydarzeń w trakcie lekcji zdalnych oraz w sieci na grupach klasowych na Facebook. Podjęte formy aktywności miały na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do Internetu, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Podjęto następujące działania:

– Nauczyciele, rodzice, wychowawcy wzięli udział w konferencji online z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

– Wychowawcy przeprowadzili na godzinach wychowawczych pogadanki, prezentacje, multimedialne na temat bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie stworzyli klasowe plakaty na temat „Bezpieczeństwo w sieci”, które zamieścili na grupach klasowych na Facebooku.

– Nauczyciele informatyki realizowali zajęcia:

• w klasach 4-6  „Poznaj bezpieczny Internet”, w trakcie lekcji uczniowie  poznali wiedzę na temat zagrożeń online, zapoznali się z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu,
  • w klasach 7-8  „Mój wizerunek online”, w trakcie zajęć uczniowie oglądali film, a następnie dyskutowali na temat pojęcia i bezpiecznego kształtowania „wizerunku w sieci”,
  • uczniowie przystąpili do konkursu na najlepszy MEM tematyczny.

– Na zajęciach plastyki uczniowie wykonywali pracę konkursową dowolną techniką „Pomyśl zanim wyślesz”

– Nauczyciele języka polskiego zaproponowali uczniom napisanie fantastycznego opowiadania pt.” Uwikłany w sieci”.

Realizacje wszystkich prac konkursowych zaplanowano na luty. Rozstrzygnięcia konkursów będą na początku marca.

Ponadto nauczyciele innych przedmiotów organizowali na swoich lekcjach pogadanki tematyczne. Uczniowie tworzyli krzyżówki i wykonywali liczne rodzaje gier edukacyjnych na platformie wordwall, LearningApps itp.

Poprzedni artykułMazowieckie Talenty… tym razem polonistyczne
Następny artykułMiędzynarodowy Dzień Języka Ojczystego