Spektakl „Trzy Świnki”

13 czerwca b.r. nasze przedszkole odwiedził Objazdowy Teatr „Vaśka” z Torunia. Aktorzy zaprezentowali spektakl pt. „Trzy Świnki”. Przedstawienie oparte było na baśni, jednak różniło się od oryginału, a to głównie za sprawą wilka, który został wykreowany na pokornego, sympatycznego, ceniącego ład i porządek… ekologa. Główne bohaterki spektaklu to oczywiście trzy świnki: Damcia – modnisia i elegantka, Wzorcia – mól książkowo-komputerowy i Chrumcia – brudas i obżartuch. Po burzliwej kłótni siostrzanej Świnki rozstały się i każda z nich postanowiła wybudować własny dom na zimę. Jak się później okazało nie było to takie proste. Spektakl w sposób humorystyczny i przystępny dla dzieci przybliżył przedszkolakom najważniejsze wartości rodzinne oraz proekologiczne, a także pobudził zainteresowanie literaturą dziecięcą.

Poprzedni artykułTradycji stało się zadość!
Następny artykułStypendysta Bartosz Kruszewski