Tradycji stało się zadość!

W dniu 10 czerwca 2022 odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom V edycji Międzygminnego Konkursu Piosenki i Poezji w Języku Obcym  pod patronatem burmistrza miasta Sochocin Jerzego Ryzińskiego. Jak co roku organizatorem konkursu był Zespół Nauczycieli Języków Obcych. Na spotkanie przybyli laureaci konkursu i wyróżnieni uczniowie wraz ze swoimi opiekunami.

W tegorocznym konkursie rywalizowali uczniowie z siedmiu  szkół podstawowych: z Kołozębia, Kraszewa, Lisewa, Smardzewa, Szczytna, SP 1 z Płońska oraz naszej placówki edukacyjnej z Sochocina.

Gościem honorowym była pani Elżbieta Krauze- Sekretarz Miasta i Gminy Sochocin.

Wraz z panią dyrektor Beatą Grabarczyk-Tomaszewicz oraz panią Dorotą Goździewską, która przewodniczyła Jury – wręczyła uczestnikom dyplomy i nagrody, których fundatorem był Urząd Miasta i Gminy Sochocin.

3 czerwca 2022 r. przeglądu i oceny zgłoszonych utworów dokonało Jury pod przewodnictwem pani wicedyrektor Doroty Goździewskiej.

W kategorii PIOSENKA nagrody otrzymali:

I miejsce- Laura Żmijewska, SP Lisewo, piosenka wykonana w j. angielskim

II miejsce – Kinga Kajtaniak, SP Sochocin, również piosenka w j. angielskim

III miejsce – wyśpiewał po niemiecku Ksawery Grzelak, SP Lisewo

Jury przyznało również dwa wyróżnienia dla Julii Łaszczyk SP 1 Płońsk oraz Natalii Dana, SP Sochocin.

W kategorii RECYTACJA najlepszymi okazali się:

I miejsce- Emilia Kosińska, SP Sochocin, j. rosyjski

II miejsce- Marta Prządak SP Kołoząb, j. angielski

III miejsce – Maria Oryszewska SP Szczytno, j. rosyjski

Jury przyznało wyróżnienie dla Natalii Chojnackiej, SP Sochocin

Miłym akcentem na zakończenie spotkania były występy zwycięzców. Jako pierwsza wystąpiła Emilia Kosińska, uczennica klasy 4b ze Szkoły Podstawowej w Sochocinie, która zaprezentowała wiersz w języku rosyjskim, pt:  „Niezwykła rozmowa”. Następnie Laura Żmijewska uczennica kl.7 ze Szkoły Podstawowej w Lisewie wykonała  utwór pod tytułem: „I Another Love”.

Roger Bacon powiedział: „Znajomość języka jest kluczem ku mądrości”, dlatego zachęcamy wszystkich do poznawania języków obcych i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Poprzedni artykułLekcje w projekcie Bakcyl
Następny artykułSpektakl „Trzy Świnki”