Dzień Języka Angielskiego

15 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Dzień Języka Angielskiego przygotowany przez nauczyciela języka angielskiego Panią Sylwię Grabowską, którego celem było zapoznanie z symbolami i kulturą Wielkiej Brytanii. W zajęciach wzięły udział wszystkie oddziały Guzikowej Krainy. Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy na temat języka angielskiego. Dzieci dowiedziały się, że jest to język międzynarodowy, umożliwiający komunikację w wielu krajach na świecie. Dowiedziały się, że Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej leży na dwóch wyspach-Wielka Brytania i Irlandia, które zlokalizowali na mapie. Wszyscy poznali flagę wyspiarskiego państwa i wymienili kolory z jakich się składa. Rozpoznali na ilustracjach brytyjską królową Elzbietę II oraz Króla Karola III. Zapoznały się, także z brytyjską tradycją picia herbaty oraz poznały symbole Londynu. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Każda grupa zaprezentowała się śpiewając lub recytujac w języku angielskim. Na koniec wybrani uczniowie wzięli udział w zadaniu sprawdzającym znajomość symboli Anglii, z którym poradzili sobie wyśmienicie. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a wszystkim towarzyszył radosny nastrój.

Poprzedni artykułAch, cóż to był za wyjazd
Następny artykułOD PRZESZŁOŚCI DO TERAŹNIEJSZOŚCI – wywiad z Jerzym Ryzińskim