Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu m.in. inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zagrożeń z nim związanych oraz promocję pozytywnego wykorzystania Internetu. W tym roku nasze przedszkole obchodziło ten dzień nieco później – 23 lutego. W ramach zajęć przedszkolaki ze wszystkich grup zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez obejrzenie prezentacji multimedialnej oraz edukacyjnego filmu animacyjnego. Film wzbogacony był pogadanką nauczyciela na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Na zakończenie przedszkolaki wykonały zadanie plastyczne polegające na pokolorowaniu obrazka tematycznego.

Poprzedni artykułTYDZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO – dzień 2.
Następny artykułTYDZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO – dzień 3.