TYDZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO – dzień 3.

DZIEŃ RELAKSU I PROFILAKTYCZNEGO DBANIA O ZDROWIE – środa 21 lutego 2024 r.

W klasach I -III zimowy poranek rozpoczął się od wyciszającej bajki o przebudzeniu zwierząt. Ćwiczenia relaksacyjne i aktywność fizyczna wprowadziły uczniów w dobry nastrój, dodały sił i energii na cały dzień.

Wychowawczynie przedstawiły uczniom prezentacje z kampanii prozdrowotnej #Żyj dobrze, programu rekomendowanego przez Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Płońsku dotyczącego zdrowia psychicznego dzieci i aktywności fizycznej.

Podczas spotkania w świetlicy pani Maria Dziarnowska, pedagog szkolny przeprowadziła z uczniami pogadankę na temat stresu, jego wpływu oraz dobrych i sprawdzonych metodach radzenia sobie z nim. Pani pedagog, wykorzystała samodzielnie przygotowaną prezentację na ten temat, ale również uczniowie mieli możliwość swobodnej wypowiedzi, dyskusji i zadawania pytań.

Na zajęciach wychowania fizycznego w klasie 4a p. Agnieszka Oliszewska wykorzystała utwory muzyczne do pobudzenia aktywności ruchowej, a następnie wyciszenia organizmu. Przeprowadziła również krótką pogadankę na temat „Stres ma wielkie oczy”.

Tego dnia odbyło się również spotkanie profilaktyczne dotyczące zdrowia psychicznego dla klas 4 i 5 z panią Anną Ozimkiewicz  pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Płońsku. Podczas spotkania, pani Ozimkiewicz przedstawiła uczniom prezentacje, zaproponowała interesujące materiały dla uczniów, wychowawców. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, swobodnej wypowiedzi.

Następnie uczniowie klas piątych udali się na spotkanie z panią Renatą Krawczyk – Dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Sochocinie. Spotkanie miało na celu zachęcenie uczniów do szukania rozwiązania własnych trudności w życiu konkretnych bohaterów książek.
Bardzo często bohaterzy książek, to osoby młode, które zmagają się z podobnymi problemami jak nasi uczniowie. Sięgając po konkretne tytuły utworów, książek  uczniowie mogą poznać dobre sposoby radzenia sobie ze stresem, poznają gotowe rozwiązania problemów nastoletnich bohaterów.

Poprzedni artykułDzień Bezpiecznego Internetu
Następny artykułTYDZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO – dzień 4.