Dzień Niezapominajki

Dzień Niezapominajki obchodzony jest od kilkunastu lat 15 maja. W naszym przedszkolu, święto obchodziliśmy kilka dni później. W tym dniu promowaliśmy szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, jak również przypominaliśmy o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo „nie-zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji. W naszym przedszkolu był to również „Dzień niebieski”. Przedszkolaki, jak i panie, w tym dniu ubrane były na niebiesko. Była to okazja do znakomitej zabawy ale też do zdobycia nowej wiedzy o środowisku naturalnym i jego ochronie. Panie przybliżyły dzieciom znaczenie tego święta i jaki sens mają jego obchody. W każdym naszym oddziale były zorganizowane inne zajęcia. Przedszkolaki m.in. wysłuchały oraz uczyły się wiersza o niezapominajce, obejrzały prezentację multimedialną, wykonały prace plastyczne, jak również wybrały się na spacer w poszukiwaniu niezapominajek. Mamy nadzieję, że to urocze Święto Niezapominajki, przyczyni się do rozbudzania w dzieciach i nas samych szacunku do przyrody i rozwijania świadomości ekologicznej.

Poprzedni artykułDzień Europy w naszej szkole
Następny artykułSpacer do biblioteki