Zajęcia profilaktyczne w klasach I – III

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej w trosce o zdrowie swoich podopiecznych przeprowadziły zajęcia profilaktyczne „Grypa – objawy, profilaktyka, szczepienia”. Podczas zajęć uczniowie obejrzelii i szczegółowo omówili wraz prezentację multimedialną na temat grypy. Kolejnym działaniem było spotkanie z pielęgniarka szkolną. Pani Hanna Rutkowska przeprowadziła pogadankę na temat „Co musisz wiedzieć o grypie?”Pani pielęgniarka zapoznała uczniów z podstawowymi środkami ochronnymi przeciwko wirusowi grypy.Grypa to choroba bardzo poważna, która niesie ze sobą wiele powikłań, dlatego najważniejsza jest profilaktyka. Pielęgniarka uczuliła dzieci, aby dbały o swoje zdrowie, a w razie takich objawów jak: gorączka, kaszel, katar, problemy z oddychaniem – zostały w domu pod opieką osoby dorosłej – aby nie rozprzestrzeniać wirusa. Podsumowaniem działań profilaktycznych było stworzenie przez dzieci prac plastycznych „Jak chronić się przed grypą?”Mamy nadzieję, że podjęte działania uchronią dzieci przed chorobą.

Poprzedni artykułWycieczka klas trzecich do Smart Kids Planet – Centrum Mądrej Zabawy!
Następny artykuł„Włącz szkołę”